Ministerstvo žádá urychlené řešení konkursu Energoklastru CTP

Ministerstvo průmyslu a obchodu žádá urychlené řešení situace kolem konkursu Energoklastru CTP v souvislosti s dotačním projektem „Vědeckotechnický park a centrum transferu technologií“ již bylo vyplaceno 291 milionů korun a zbývá proplatit posledních šest milionů korun. Ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu byl dán podnět Finančnímu úřadu pro Jihočeský kraj na ochranu veřejných finančních prostředků.

Vědeckotechnický park Vysočina

 

Předpokládané využití VTP Vysočina je zejména v oblasti technologií, energetiky, snižování energetické náročnosti, materiálového inženýrství a využití biomasy. Dokončená a vybavená stavba centra nabízí 600 m2 kancelářských a 1 780 m2 špičkově vybavených laboratorních ploch. Laboratorní prostory jsou vybaveny přístrojovým vybavením v hodnotě 145 mil Kč.

Ministerstvo chce rozhodnutí soudu

„MPO nyní věc monitoruje a netrpělivě očekává rozhodnutí soudu v této věci,“ napsal insolvenčnímu soudu náměstek ministra Tomáš Novotný. Ministerstvo průmyslu a obchodu musí ještě letos dočerpat dvacet miliard korun alokovaných v Operačním programu podnikání a inovace, prioritou ministerstva je vyčerpat tyto prostředky tak, aby nemusely být vráceny zpět do rozpočtu EU.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna