Mládežnický hokej: na tabulkách vyrostly úspěchy českého hokeje

Poslanci opozičního hnutí Úsvit Olga Havlová a Petr Adam zaštítili seminář na půdě poslanecké sněmovny o možných změnách v mládežnickém hokeji. Tomáš Kotrba a Petr Buzek prosazují změny v českém mládežnickém hokeji. Tomáš Kotrba je autorem petice za zrušení tabulek s cenou hráčů při přestupy mezi kluby. Webová stránka s peticí upozorňuje na „kauzu vyhození malého hokejisty z Dukly Jihlava jako precedens, pak opravdu stačí, aby rodiče kritizovali práci hokejového klubu a ČSLH bezplatně zruší dítěti registraci.“

V éře hokejových tabulek, které se Tomáš Kotrba snaží zrušit, vyrostli v českém hokeji hráči jako Jágr , Straka, Dopita, Ujčík a další.

zdroj:http://rejstrik-firem.kurzy.cz/

Kde je Tomáš Kotrba, tam je rušno

 

Způsob trenérské práce v pozici asistenta trenéra u hokejové mládeže v klubu Dukla Jihlava vedly až k odvolání Tomáše Kotrby z práce s dětmi. Tomáš Kotrba používal podle stížností rodičů nepřiměřené metody fyzických trestů na malé hokejisty pokud nezvládali cvičení na ledě.

Kritika Tomáše Kotrby se po odvolání „z ledu“ ještě stupňovala a vyústila v žalobu na neplatnost valné hromady u mládeže. Hokejový převrat se na valné hromadě stoupencům Tomáše Kotrby jednoduše řečeno nepovedl, do vedení mládeže se nedostali.

fb

ilustrační foto

 

Odvetou byla medializace problému: vybraní novináři doprovázeli Tomáše Kotrbu se synem na první trénink po zrušení hokejové registrace. Bez platné registrace se ale syn Tomáše Kotrby nemohl účastnit organizovaného tréninku hokejového oddílu.

Zrušení registrace mladého hráče nemá ale nic společného se stížnostmi a žalobou. Šlo o vstřícný krok, kdy otec kritizoval klub za špatné trenéry i metodiku. Vize Tomáše Kotrby se rozcházely s pohledem klubu na výchovný proces malých hokejistů. Především v myšlence cíleného procesu výchovy hráčů pro NHL.

Hokejový klub Dukla Jihlava uvolnil malému hokejistovi cestu do jiného klubu, kde by rodiče byli spokojeni s prací klubu. I třeba k cestě do NHL. Pravidelně každý pátek se v Jihlavě konají jednání o podmínkách návratu malého hokejisty (syna |Tomáše Kotrby) zpět do hokejového klubu Dukla Jihlava.

Současně se stupňují podněty spolku Sport hokej Vysočina kontrolním orgánům.

„Spolek SPORT HOKEJ Vysočina byl založen z důvodu absence učení hokejových dovedností dětí a mládeže v Jihlavě a Kraji Vysočina podle nejmodernějších tréninkových metod,“ stojí na webových stránkách spolku.

Základními účely spolku jsou:

1.vytváření organizačních a materiálních podmínek pro volnočasovou zájmovou i výkonnostní sportovní činnost svých členů, a to jak jednotlivců, tak sportovních oddílů, 2.činnost spolku a jeho členů se organizuje ve třech částech:

a)část orientovaná na lední hokej, pravidelná činnost s kvalifikovaným vedením,

b)část zájmového a rekreačního sportu,

c)část hospodářská, vzdělávací a osvětová,

3.podpora, v rozsahu vyplývajícím z ekonomických a materiálních možností, sportovní a zájmové činnosti občanů města a regionu, 4.prevence sociálně patologických jevů a změna hodnotové orientace u dětí a mládeže.

Předsedou spolku je Petr Buzek, místopředsedou spolku Tomáš Kotrba.  Jako kontaktní spojení webové stránky sdružení uvádí pouze kontaktní email.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna