Mluvčí automobilky TATRA: Zakázka pro vysočinské cestáře je diskriminační

Problémy kolem dalšího stomilionového nákupu vozidel zimní údržby rostou. Krajská správa a údržba silnic Vysočina se snaží nakoupit jedenadvacet vozidel v ceně přes sto milionů korun. Automobilka TATRA se oficiálně ohradila proti požadavkům na přesné rozměry čistícího válce vozidla i povinnosti předvést funkční vzorek vozidla.

„S požadavkem předvést cestářům funkční vzorek, který do posledního detailu odpovídá požadovanému vozidlu, jsme se v České republice zatím nesetkali,“ řekl mluvčí automobilky Andrej Čírtek.
Cenu funkčního vzorku pro vysočinské cestáře lze odhadnout v milionech korun. Funkční vzorek v miliónové hodnotě může dodat jen několik málo dodavatelů. Tento požadavek může odradit řadu možných dodavatelů od předložení nabídky ve veřejné soutěži.

Námitky automobilka Tatra adresovala společnosti, která administruje nákupní zakázku vysočinských cestářů.

„Tatra je připravena prezentovat funkční vzorek vozidla, jaký je používán v jiném kraji. Ovšem bez vyhřívané sedačky řidiče, vyhřívaného čelního skla a několika dalších komfortních požadavků, které pro prokázání schopnosti dodat vozidlo nejsou potřebné,“ uvedl mluvčí Tatrovky Andrej Čírtek a dodal: „Pokud bychom v soutěži uspěli, pak by námi vyráběné vozidlo samozřejmě i tyto komfortní požadavky plnilo.“

Tatrovka se chystá vysočinským cestářům předvést funkční vzorek ve standartním provedení a domáhá se zrušení diskriminačních prvků veřejné soutěže. Před nedávnem mluvčí automobilky potvrdil odeslání dopisu s upozorněním radním Kraje Vysočina (více zde).

Protože nepůjde přesný vzorek vozidla požadovaného vysočinskými cestáři, může vzniknout důvod pro vyřazení nabídky vozidla Tatra z veřejné soutěže na nákup vozidel. Druhým problematickým požadavkem je průměr čistícího válce, který je umístěn pod podvozkem vozidla mezi nápravami.

„Požadavek na vysoký průměr čistícího válce snižuje užitné vlastnosti vozidla, zvyšuje se riziko poškození pokud vozidlo vjede do výtluku na vozovce. Pro čištění vozovky není takto definovaný průměr válce významný,“ prohlásil Čírtek.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna