Mluvčí jihlavské radnice: značení na Rantířovské bude tak, jak je uvedeno v dokumentaci

Jihlavská radnice nemusí dodržovat ani vlastní úřední rozhodnutí. Vyplývá to z vyjádření mluvčího jihlavské radnice k situaci na křižovatce ulic Žižkova a Rantířovská.

Úředně povolené značky „Zákaz předjíždění“ byly na ulici Žižkova nahrazeny značkami „Nejvyšší povolená rychlost třicet kilometrů v hodině“. Úředně nepovolené zklidňování dopravy na pelhřimovské výpadovce přineslo dlouhé dopravní kolony na příjezdu k Jihlavě po pelhřimovské výpadovce.

„Značky nejsou umístěny libovolně, ale podle potřeb zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy. Jak úřad avizoval, nastavení řízení křižovatky bude nutné minimálně několik dní dolaďovat. Na úvod byly pro zklidnění dopravy umístěny značky omezující rychlost, během dnešního dne bude umístěno značení tak, jak je uvedeno v dokumentaci. Upravovat se budou také intervaly na semaforech pro zajištění pokud možno plynulejšího průjezdu ve směru od Pelhřimova do centra města. Magistrát dále prověřuje možnost drobných staveních úprav (zpevnění krajnice), které by umožnily volnější průjezd vozidel ve směru od Pelhřimova do centra a zároveň odbočování ve směru od Pelhřimova do Rantířovské ulice,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Omezení rychlosti na třicet kilometrů v hodině bylo úředně povoleno pouze na Rantířovské ulici. Objevilo se ale i na pelhřimovské výpadovce.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna