Mojžyšková (ČSSD H. Brod): Dotační systém ve Velkém Meziříčí ovlivňuje žalování

Každý rok na podzim předkládají sportovci i kulturní organizace žádosti radnicím svých měst žádosti o finanční podporu. Místní politici na radnicích se snaží najít systém pro spravedlivé rozdělování dotací. Poptávka po dotacích stabilně převyšuje možnosti městských rozpočtů.“Primárně bychom měli podporovat spolky, které se věnují mládeži. Dospělí, kteří sportují si mohou sport zaplatit. To ale neradi slyší,“ uvažovala havlíčkobrodská místostarostka Ivana Mojžyšková.

Místní politici obhlížejí různé možnosti nastavení systému rozdělování dotací. Ideálně by se do systému vložila celková částka na sport a systém by tuto částku spravedlivě rozporcoval pro jednotlivé sportovní spolky. „Byli jsme se podívat ve Velkém Meziříčí, jejich dotační systém sportu vychází z daňových přiznání. Kdybychom ho zavedli v Havlíčkově Brodě, nemůžeme podporovat akce soukromníků. Třeba Štáflovu paletu, která k městu za ty roky tak nějak patří,“ podotkla Mojžyšková.

Žalování sportovců ve Velkém Meziříčí

Havlíčkobrodští byli i na výzvědách ve Velkém Meziříčí, aby poznali dotační systém místní radnice. „Říkali nám, že dokonce sportovci bojují o dotace mezi sebou a chodí žalovat na radnice, kdo má v evidenci černé duše, “ prozradila Mojžyšková.

Problematická žádost fotbalu

Některá města mají nastavena prioritní sporty jako fotbal, hokej nebo házená. Havlíčkobrodský fotbal zaslal na radnici požadavek na dvoumilionovou dotaci. Pokud by ji fotbalisté nedostali, výbor hrozil odstoupením (dokument čtěte zde). „Možná by ty peníze i dostali, ale nejsem si jistá jestli mohu zvednout ruku pro požadavek, který je tak trochu vydíráním,“ prohlásila havlíčkobrodská místostarostka. Podobně by mohly radnici tlačit do úzkých i jiné spolky ve městě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna