Mrhání peněz? Staré DDM začala opravovat stavební firma jednoho z koaličních zastupitelů

podání rukyStatutární město Jihlava začalo opravovat objekt bývalého DDM v Brněnské ulici ještě před tím, než proběhlo výběrové řízení na desetiletý pronájem budovy. Stavební práce provádí firma, kde je společníkem i jednatelem jeden z koaličních zastupitelů.

Možná nikoliv pouhou shodou okolností jsou jednatel firmy i náměstek primátorky, který rekonstrukci objednal, ze stejné politické strany. Cílem  první etapy rekonstrukce je otlučení omítky v suterénu.  Práce by měly být hotové za necelý měsíc, ještě před vánočními svátky.

„Cítím, že na odboru správy realit zbyly peníze, které bylo potřeba utratit,“uvedl bývalý náměstek Vratislav Výborný (ČSSD).

Podle ex-náměstka Výborného rekonstrukcí suterénu budovy dojde ke zhodnocení budovy starého DDM jako majetku města a tím se zvýší hodnota budovy. Zvýšená hodnota budovy by se měla promítnout i do požadované výše nájemného.

I další náměstek primátora Radek Popelka byl smlouvou na otlučení omítek velmi překvapený:

„Tato smlouva je pro mne opravdu překvapivá. O potřebě otlučení omítek v domě Brněnská 29 jsem neslyšel po celou dobu, co jsem působil ve funkci náměstka primátora. Rozhodně mohu prohlásit, že jako náměstek zodpovědný právě za odbor správy realit jsem nikdy nedal pokyn k získání nabídek na tuto činnost. Otloukat omítky půl roku před plánovanou rekonstrukcí objektu je dle mého mrhání s penězi daňových poplatníků. V krajním případě se dokonce může jednat o účelové dělení zakázky,“ uvedl bývalý náměstek Popelka (ČSSD).

Před časem město Jihlava upravilo podmínky desetiletého pronájmu školní budovy. Ze zadávacích podmínek vypadl požadavek na předložení výpisu z registru školských právnických osob, postačuje výpis ze školského rejstříku (více zde).

Petr Laštovička„Je pravda, že budova bývalého DDM se bude kompletně rekonstruovat. Oklepat omítky v suterénu je možné jak v rámci kompletní rekonstrukce, tak i před ní. S ohledem na to, že vlhkost omítek v suterénu je velmi rozsáhlá, bují tam plísně, tak je příhodné začít s vysoušením zdiva co nejdříve. V tomto objektu má vzniknout školské zařízení a tak i s ohledem na rychlost dokončení, na hygienu a další postup sanačních prací není důvod otálet s tím, co se může udělat dnes. Není pravda, že by se plýtvalo penězi daňových poplatníků. Ty práce by bylo nutné udělat tak i tak a nikdo je zadarmo neudělá. Že jeden ze spolumajitelů dodavatelské firmy je zastupitelem za ODS stejně jako já, je účelově manipulativní spojení faktů, které ale na výběr dodavatele nemělo žádný vliv,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna