Musí být zastupitelstvo veřejné? Ptal se developer radních Humpolce

Radní i zastupitelé města Humpolec čelí tvrdému obchodnímu nátlaku developerské společnosti. Ve hře je souhlas Zastupitelstva s přemístěním autobusového nádraží, které funguje už více než čtyřicet let na stejném místě. Nově by se mělo posunout asi o čtyřista metrů před budovu firmy ICOM.

Parkoviště bude povýšeno na autobusové nádraží?

 

Současné parkoviště by se proměnilo v autobusové nádraží, pokud plochu parkoviště město Humpolec prodalo, starý autobusák by společnost ICOM přenechala developerovi zřejmě pro výstavbu supermarketu. O záměru už developer vyjednává s vedením města. Radní si v březnu na jednání se zástupci developera p. Ondrůškem a Šerým vyslechli i nabídku: Pokud nebudou souhlasit se změnou územního plánu, která umožní přestěhovat autobusák nebo se starý autobusák může proměnit na parkoviště pro nákladní automobily. Autobusy by zastavovaly přímo v ulicích města. Veřejnost v Humpolci ale už dnes vnímá přetížení ulic města autobusovou dopravou. O řešení situace se vedou politická jednání.

fb

Autobusová zastávka v Humpolci zdroj: prohumpolecko.cz

 

Musí být zastupitelstvo veřejné?

V březnu jednali o situaci majitel firmy ICOM transport p. Zdeněk Kratochvíl a zástupci developera p. Šerý a p. Ondrůšek s radními města Humpolce.  Zástupci developera p. Šerý a Ondrůšek měli zájem navštívit na přelomu března a dubna politické kluby. „Musí být zastupitelstvo veřejné?,“ ptal se zástupce developera humpoleckých radních. Zástupci developera vyjádřili obavy, že zastupitelstvo pokud bude veřejné, nebude jednání tak konstruktivní.

O definitivním stanovisku musí rozhodnout červnové jednání zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna