Na celostátním sněmu ANO překvapila Monika Oborná ve volbě do předsednictva

Devětadvacetiletá zastupitelka Náměšťě nad Oslavou Monika Oborná bude nově zastupovat region Vysočina v celostátním předsednictvu hnutí ANO. Do celostátního vedení hnutí ANO se dostala překvapivě vysokým počtem 163 hlasů, více hlasů ve volbě členů předsednictva získala jen karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová.

Monika Oborná je krajskou místopředsedkyní hnutí ANO na Vysočině.

“ Během pěti let od vzniku hnutí jsem nabyla praktických zkušeností v místní politice. Znám drobné i zásadní problémy hnutí,“ řekla ve svém nominačním projevu Monika Oborná.

V celostátním vedení se Oborná chce zaměřit na komunikaci s regiony a mladými voliči a propojit celostátní politiku s regiony.

„Nově zvolené předsednictvo povede hnutí do zásadního období parlamentních a komunálních voleb. Budeme obhajovat. Letošní parlamentní volby jsou pro nás mylníkem a šancí dál měnit zemi k lepšímu,“ řekla Oborná.

Celostátní sněm hnutí ANO posílil pravomoci předsedy hnutí Andreje Babiše, která bude moci zasahovat do konečné podoby kandidátní listiny. Předseda hnutí bude moct nově vyškrtnout kandidáty, doplnit na kandidátku nové jména nebo změnit pořadí lidí na kandidátní listině.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna