Na předsedkyni vysočinské ČSSD bude kandidovat radní Jana Fialová

Radní Kraje Vysočina Jana Fialová je první oficiální kandidátkou na pozici předsedkyně sociálních demokratů na Vysočině.

„Mým cílem je realizace levicové politiky v praxi na regionální úrovni,“ řekla Občasníku radní Fialová.

Pětačtyřicetiletá Fialová působí pozici radní pro školství  už třetí volební období.

Pozice krajského předsedy je volná od léta, kdy rezignoval dosavadní předseda Petr Krčál a odešel ze všech stranických funkcí. Řízení chodu strany pak po něm převzal místopředseda Libor Joukl. Joukl má nominaci na funkci krajského předsedy od své mateřské organizaci v Přibyslavi, o nominaci na okresní konferenci v Havlíčkově Brodě neusiloval.

„“ V krizi, ve které se nyní ČSSD nachází, se jen velmi těžko hledají lidé, jenž jsou ochotní zříci se části svého volného času a kteří chtějí pomoci vytáhnout potápějící se stranu. Bohužel naše stanovy neumožňují kandidovat Jiří Běhounek, který je v našem regionu velmi výraznou osobností. Důvodem je délka členství. A to je další důvod, proč současné stanovy zrušit a přijmout nové bez zbytečných omezovacích podmínek, což můžou změnit pouze delegáti březnového sjezdu. Jana Fialová byla jediná, která po výzvách, kdo by chtěl pomoci, „hozenou rukavici“ zvedla a delegátům okresní konference se přijela představit ,“ uvedla krajská zastupitelka Ivana Mojžyšková (ČSSD).

Radní Fialová má podle informací Občasníku podporu dvou z pěti okresních konferencí a to Havlíčkobrodska a Třebíčska.

Krajská konference spojená s volbou nového stranického vedení se bude konat začátkem roku 2019, patrně někdy v únoru.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna