Na Vysočině začala vysílat regionální televize i-Vysočina.cz

Od pondělního poledne má Vysočina svou televizi, která se bude zajímat především o regionální témata a dění na Vysočině. Informační televizní kanál i-Vysočina.cz vysílá v DVB-T na 57. kanálu z vysílače Hosov. Jde o jedinou televizi, která každý den po celých 24 hodin nabídne informace z Vysočiny.

 

 

Kromě klasického terestrického vysílání diváci nový kanál naladí i v kabelových televizích jednotlivých operátorů a na webových stránkách zpravodajského portálu i-Vysočina.cz. „Nyní vysíláme v regionálním multiplexu 11, který pokrývá Jihlavsko, část Žďárska a Havlíčkobrodska. V ostatních lokalitách jednáme s kabelovými a IPTV operátory o zařazení vysílání do jejich nabídky,“ říká Pavel Hájek, jednatel společnosti VIA PRESS, která je držitelem licence. Vysílatel uvažuje také o výstavbě dalších terestrických vysílačů.

Regionální program je sestavený z pravidelné zpravodajské relace doplněné aktuálním počasím a dopravou vždy v celou hodinu. Diváci dále uvidí záběry z webových kamer a pozvánky na zajímavé regionální kulturní akce. Ve vysílání se od konce září objeví také pravidelné pořady, které doplní současný zpravodajský servis vysílaný celých 24 hodin. „Jako jediná televize na Vysočině máme možnost vysílat nepřetržitě 24 hodin denně, a tak můžeme zařazovat i delší pořady, komponovaná pásma a dokumenty. Toho chceme v budoucnu využít,“ doplňuje k programové skladbě jednatel VIA PRESSU Pavel Hájek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna