Nájemce městské restaurace Tomšík hraje mrtvého brouka, nepřebírá upomínky ani výpověď

Nájemce restaurace v městských prostorách Jupiter klubu Velké Meziříčí Dušan Tomšík opakovaně odmítl převzít výpověď ze smluvního vztahu. Za provozování restaurace dluží městské společnosti Jupiter klub podnájemné  145.200,-Kč  a poplatek za energie 485.983,59 Kč. Celkem přes šest set třicet tisíc korun.

Dluhy původně slíbil nájemce Tomšík uhradit do poloviny června. Nestalo se tak. Začala hra na mrtvého brouka. Restaurace jede dál, zisk soukromého podnikatele z provozu restaurace i městské dluhy na nájemném rostou.

Na žádost o osobní jednání nájemce Tomšík s ředitelem Jupiter klubu Milanem Dufkem většinou nereaguje. Na konci května slíbil Tomšík uhradit dlužné nájemné za rok 2018, ovšem zaplatil jenom jeden měsíční nájem. Při dalším jednání počátkem června za účasti starosty Komínka a místostarostky Jurdové slíbil uhradit dlužné částky z let 2016 a 2017 s tím, že podá radním města žádost o přezkum ceny energií. Další den si to ale rozmyslel a radním města žádnou žádost neposlal.

Poštovní zásilky Jupiter clubu s uznáním dluhu zaslané na poslední známou adresu dlužníka Tomšíka se vrátily zpět nedoručené. Adresát neznámý.

Počátkem července se ředitel Jupiter klubu Milan Dufek pokusil předat výpověď ze smlouvy nájemci Tomšíkovi za přítomnosti dvou svědků. Nájemce Tomšík ovšem dokument nepřevzal ani nepodepsal. Prokazatelně se podařilo dokument doručit výpověď ze smlouvy až v polovině července – do datové schránky Tomšíkova advokáta.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna