Náměstci primátora jednali na hokejovém svazu. O rekonstrukci zimáku na Extraligu?

AKTUALIZOVÁNO Hned trojice jihlavských náměstků primátora vyrazila do Prahy na jednání s ředitelem Extraligy Josefem Řezníčkem. Informaci o cestě potvrdil náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL) s tím, že jde o jeho iniciativu. Kalinu doprovází i náměstci Vratislav Výborný (ČSSD) a Radek Popelka (ANO).

Cestu do Prahy kompletního současného vedení města Jihlavy potvrdil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

„Předmětem jednání byly otázky kolem kapacity hokejového stadionu, nemám v tom osobní rozhodovací pravomoci,“ řekl ředitel Extraligy Josef Řezníček.

O případné vyjímce „pro Jihlavu“ na nižší kapacitu zimního stadionu by muselo jednat vedení Extraligy. U novostaveb hokejových stadionu je schválení trvalé vyjímky „navždy“ z požadované kapacity hokejového stadionu jen těžko představitelné.

„Domluvili jsme se na konzultaci prioritních variant a jejich posouzení z hlediska platných pravidel extraligy. Variantu vybere Zastupitelstvo města po té, co v půli března dodají experti (Zeman, Kazda) kompletní zprávu. Jednání na svazu bylo v příjemné atmosféře,“ řekl po jednání náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Návštěva náměstků v Praze na hokejovém svazu je do jisté míry reakcí na prohlášení hokejových fanoušků (více zde). Byla dohodnuta na pracovní poradě vedení města po zveřejnění  prohlášení.

„Dnešní schůzka trvala necelé dvě hodiny a probrali jsme řadu témat, která Jihlavu a hokej trápí. Já osobně si z tohoto setkání odvážím dobrý pocit, že na svazu sedí řada lidí, kteří prioritně fandí hokeji a chtějí mu pomáhat. Nikoli bránit. Ředitel extraligy pan Řezníček (mimo jiné bývalý Duklák) deklaroval ochotu svazu k jednáním a spolupráci ve všech probíraných otázkách. Po dnešním jednání půjdu fandit Dukle a s čistým svědomím jí budu přát úspěch jak v play off, tak v následné baráži,“ řekl po jednání náměstek Radek Popelka (ANO).

Jaký význam měla cesta náměstků na hokejový svaz? „To ukáže budoucnost,“ řekl náměstek Vratislav Výborný (ČSSD).

K cestě trojice náměstků na hokejový svaz už zaslala stanovisko i opozice v jihlavském zastupitelstvu.

„Domnívám se, že nemá smysl obcházet pravidla. Lépe je soustředit se na řešení. To znamená 3500 sedících 1500 stojících diváků. Ušetřím plochu i sedačky. Tzn. Klesají mi náklady na stavbu. Dovedu si představit i kombinaci s doplněním sedaček na sezení do prostoru pro stojící i pro nějakou jinou příležitost,“ prohlásil zastupitel David Beke (ODS).

„Názor pana Bekeho považuji za rozumný,“ řekla náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO).

Výsledky služební cesty jihlavských politiků na hokejový svaz zjišťujeme.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna