Náměstek hejtmana Pavlík (ANO) neumí vysvětlit minulost v Lidových milicích

Okresní soud v Jihlavě začne řešit žalobu na ochranu osobnosti náměstka hejtmana kraje Vysočina Josefa Pavlíka. Půjde o zásadní soudní spor, první svého druhu. Náměstek hejtmana Pavlík (ANO) tvrdí, že nikdy nebyl členem Lidových milicí, ačkoliv existují dokumenty o jeho kariérním postupu.

V dalším dokumentu byl Josef Pavlík počátkem roku 1989 povýšen do hodnosti velitele družstva Lidových milicí, což je ekvivalent vojenské hodnosti svobodník.

Náměstek Josef Pavlík opakovaně prohlásil, že do Lidových milicí nevstoupil. V minulosti zapřel i členství v Komunistické straně Československa. Členství v KSČ přiznal až pod tíhou důkazů, kdy server Občasník publikoval členské číslo jeho stranické legitimace.

Na výsledku soudního sporu závisí další osud krajské koalice na Vysočině. ODS Vysočina podmínila své setrvání v krajské koalice podáním soudní žaloby. Nikdy v minulosti česká justice neřešila spor o členství v Lidových milicích, známé jsou pouze soudní spory o nevědomou spolupráci se Státní bezpečností.

Náměstek hejtmana Josef Pavlík žádá soud, aby nařídil serveru Občasník publikovat jako omluvu informaci, že zveřejněné dokumenty z minulosti Josefa Pavlíka nejsou hodnověrné.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna