Náměstek Kalina i jednatel Benáček mají důvěru vedení města Jihlavy

Personální změny v městské vodárenské společnosti Jihlavy nejsou na programu jednání ani po startu policejního vyšetřování. Rada města Jihlavy bude poprvé zasedat v roli valné hromady městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK) od sdělení policejního obvinění předsedovi a místopředsedovi představenstva.

Úředníci jihlavského Magistrátu odmítli proplatit devět faktur na částku přes jeden a půl milionu korun a podali trestní oznámení na policii. Policie se rozhodla formou usnesení trestně stíhat dva představitele společnosti JVAK (analýza zde), společnost JVAK má k dispozici právní posouzení správnosti postupu při vystavení faktur (více zde).

Představitelé společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace se už vyjádřili k policejnímu obvinění:

Vedení města Jihlavy se v roli valné hromady nechystá provádět personální změny na základě sděleného policejního obvinění. „Pokud by se objevil personální návrh na odvolání, hlasoval bych proti návrhu,“ uvedl radní Daniel Mayer (ANO).

Ani primátor města Jihlavy se nechce unáhlit. „Pochopitelně, pokud by policejní vyšetřování mělo nějaký výsledek, pak bychom reagovali na výsledek vyšetřování,“ řekl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Valná hromada společnosti JVAK se bude normálně věnovat dalšímu řízení společnosti.

„Na programu jednání je schvalování hospodářského plánu a podobné záležitosti,“ prohlásil náměstek primátora Radek Popelka (ANO).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna