Náměstek Laštovička (ODS): Bezdomovci mě vytáčí dlouhodobě!

Náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička publikoval na sociální síti svůj týdenní program.

Pondělí:

V 8:00 porada s JVAK, kde jsme dokončili přijetí nových zaměstnanců a následně s kanceláří tajemníka doladili výběrové řízení na ředitele JVAK. Od devíti do 11 klasická pondělní porada vedení města spojená s redakční radou Novin jihlavské radnice a od 11:00 přijetí návštěvy pana senátora Miloše Vystrčila. Ten si mimo jiné postěžoval na „bordel“ na Štefánikově náměstí. Potom porada s odborem správy realit o jejich požadavcích na rozpočtové změny pro tento rok. Od 15:00 do 17:00 jednání poradního orgánu MOBILITA, kde jsme řešili 19 podnětů od veřejnosti (většinou parkování). V 18:00 BeerTime a beseda s veřejností.

Úterý:

Ráno porada s panem ředitelem Benáčkem a potom odjezd do Prahy za architekty. Návrat v 17, takže celkem pohodový den. Ještě jsem chytnul ředitele městské policie pana ing. Frence a domluvili jsme si řešení Štefánikova náměstí. Bezdomovci a vágusové mě i jeho vytáčí dlouhodobě.

Středa:

Od rána jednání se zástupci Kraje Vysočina ohledně postupu příprav smluvní dokumentace k předání krajských silnic a mostů do majetku a správy města. Chci se dohodnout, protože obchvat Jihlavy bez dohody s Krajem nebude. Vypadá to pozitivně, i když některé názory z Kraje jsou k Jihlavě dost macešské. V 10 odjezd na kontrolní den stavby cyklostezky k Boschi. VELKÝ PROBLÉM! Dodavatel nestíhá a je tak ohrožena 56 mil. dotace, kterou máme alokovanou v IPRÚ. Řešíme přes vedení společnosti a za přítomnosti právníků. Rychle ke stadionu, domluvit s policií bezpečnostní opatření při zápasech s Kladnem a zpět na magistrát. Rychlý oběd, potom dlóóóuhá porada vedení spojená se setkáním se zástupci hospodářské komory. V 17 už nikdo na radnici není, tak si můžu udělat papírování za poslední tři dny a v osm domů.

Čtvrtek:

V 7 porada s odborem rozvoje města, protože situace na cyklostezce k Boschi se vyostřuje. V 8 investiční porada, na které jednáme o dodatečných požadavcích na rozpočet. Kopu za tři odbory naráz, ale 10:30 musím utéct, protože přijel německý velvyslanec. Příjemná návštěva spojená s obědem, ale pořád musím myslet na těch 56 milionů, o které můžeme přijít na dotaci. Ve 13 jednání s firmou Mott McDonald, která nám zpracovává koncepci mobility a v 16:30 prezentace rozpracovaných projektů UMPRUM. Mezitím maily, podpisy, čtení všech dokumentů a večer příprava na setkání s právníky VAS a SVAK.

Pátek:

Ráno projednáváme územní studii Kosov s ÚÚP. V 10 přijíždí naši právníci. Krátká strategická porada a pak čtyřhodinové vyčerpávající jednání s právními zástupci společností, které nám zadržují vodohospodářský majetek a neplatí nám za to peníze. Mám hlavu těžkou starostmi a nervy napnuté z toho, jak se musím držet, abych nepraštil do stolu. Ve tři sním oběd a jdu si vyžehlit kalhoty na večerní ples VŠPJ. V 17:30 jsem na zimáku, protože chci vidět aspoň herní projev Dukly. Převléct a v 19:20 vbíhám do DKO na ples VŠPJ. Musím při zahájení (ale opravdu rád a poctěn) předat panu rektorovi občanský průkaz, protože VŠPJ slaví 15 let od vzniku. Hraje ZatrestBand, studenti jsou skvělí a konečně se můžu po celém týdnu uvolnit. Bilancuji celý týden. V sobotu nebudu dělat nic. Jen půjdu se synem na hokej a dám si pivo. Teď sedím na zahradě, užívám si hezký jarní den a píšu pro Vás tento komentář. Zítra v 18 se těším na setkání s Vámi ve STREETu. 
Hezký nedělní večer a zase za týden se ozvu.
P.L.

P.S. Teď psal pan ing. Frenc, že Štefánikovo náměstí je za pomoci odsouzených k veřejným pracem uklizeno. Ráno tam zajdu, ať začnu týden pozitivně.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna