Náměstek vysočinského hejtmana Pavlík (ANO) byl v roce 1989 kádrovou rezervou Lidových milicí

PavlíkNáměstek hejtmana Josef Pavlík (ANO) stále nijak nevysvětlil okolnosti svého vstupu do polovojenské organizace totalitního komunistického režimu známé pod označením Lidové milice.

Do jednotky Lidových milicí byl v Havlíčkově Brodě přijat zároveň se svým vstupem do Komunistické strany Československa (KSČ). Po dvou letech byl povýšen do poddůstojnické hodnosti. Zároveň byl zařazen mezi kádrové rezervy na velitelské funkce v Lidových milicích. To se psal už rok 1989.

Několik dnů po krajských volbách v roce 2016 vyšlo najevo, že lídr hnutí ANO na Vysočině Pavlík zatajil své členství v KSČ. „Je to již dávno, už si na to přesně nevzpomínám. Vždyť od té doby uplynulo 30 let. Byl jsem tam jen několik měsíců,“ sdělil Pavlík Havlíčkobrodskému deníku.

To ovšem není pravdivá informace: Členská legitimace Josefa Pavlíka byla vystavena 23.11.1987 a má pořadové číslo 01850056. Legitimaci vystavila základní organizace KSČ Škrobárny Havlíčkův Brod.

Hlavním problémem náměstka hejtmana je ovšem působení na Nejvyšším státním zastupitelství jako vedoucího sekretariátu nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké. Při nástupu  do funkce se Pavlík  musel prokázat negativním lustračním osvědčením a bezpečnostní prověrkou od Národního bezpečnostního úřadu jako každý vysoký úředník státní správy.  Josef Pavlík musel předložit čestné prohlášení podle zákona 451/1991 Sb. o tom, že nebyl členem Lidových milicí.

Už před více než deseti lety mohlo dojít k situaci, kdy Josef Pavlík zatajil své působení v Lidových Milicích, aby získal post vysokého státního úředníka na Nejvyšším státním zastupitelství. Podobně zatajil před krajskými volbami svou minulost v KSČ i Lidových milicích, aby získal funkci ve vedení kraje Vysočina.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna