VÍME PRVNÍ: Náměstkem ministra Krčála může být bývalý šéf protikorupční policie Martinec

Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Tomáš Martinec může být jednou z osob, které budou pracovat v týmu nového ministra Petra Krčála na Ministerstvu práce a sociálních věcí. O „odchodu Martince s Krčálem do Prahy“ se hovoří ve vedení vysočinské sociální demokracie.

„Nebudu to komentovat, mějte se hezky a nashledanou,“ sdělil Tomáš Martinec.

Tomáš Martinec (vlevo) dnes působí jako předseda bastketbalového klubu ve Žďáru nad Sázavou

Především zakázky na informační systémy Ministerstva práce a sociálních věcí jsou centrem pozornosti a zájmu Vrchního státního zastupitelství v Praze pod vedením Judr. Lenky Bradáčové. Jako poradce nebo přímo náměstek ministra Krčála pro IT-systémy by mohl Martinec „svádět boje“ s Bradáčovou jako vrchní státní zástupkyní.

V květnu 2013 Martinec rezignoval na funkci ředitele protikorupční policie. Při odůvodňování svého rozhodnutí zmínil slova tehdejšího ministra Jana Kubiceho, že si neumí představit další konstruktivní spolupráci mezi ním a Bradáčovou.

Martinec začínal na okresním ředitelství ve Ždáru nad Sázavou, nejprve na oddělení hospodářské kriminality a později přešel na oddělení obecné kriminality. Od roku 2000 byl vedoucím odboru obecné kriminality policejní správy Jihomoravského kraje. V letech 2007 až 2009 pak pracoval jako zástupce ředitele ÚOKFK, naposledy byl náměstkem ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování ředitelství policie kraje Vysočina.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna