Náměstkyně hejtmana Fischerová (ODS) stíhá poslancovat i podnikat

fischerovaNáměstkyně vysočinského hejtmana a poslankyně parlamentu České republiky Jana Fischerová (ODS) je také koncesovaným živnostníkem. Vlastní cestovní kancelář s názvem Adatour.

Živností je podle živnostenského zákona soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených živnostenským zákonem. V případě koncesované živnosti provozování cestovní kanceláře je navíc podmíněno státním povolením k provozování živnosti („koncese“).

Právě souběh živnostenského podnikání s prací náměstkyně hejtmana a poslankyně parlamentu je zcela jistě problémem časovým. Každý pracovní den musí poslankyně Fischerová sladit práci pro voliče s prací koncesovaného živnostníka. Podepisovat smlouvy a závazky koncesované živnosti spolu se smlouvami a závazky Kraje Vysočina.

Daňový poplatník platí Janu Fischerovou za službu občanům České republiky při řízení státu i kraje Vysočina. Vedle práce pro voliče poslankyně Fischerová zvládá i soukromé podnikání.

Občanští demokraté jako opoziční strana krajského zastupitelstva opakovaně a vytrvale kritizovali souběh poslaneckého mandátu Jiřího Běhounka s funkcí hejtmana Kraje Vysočina. Souběh poslaneckého mandátu, funkce náměstkyně hejtmana a koncesní živnostnice Jany Fischerové je ještě výraznější problém, než u hejtmana Běhounka. Hejtman Běhounek nedokázal zkombinovat výkon mandátu poslance a krajského zastupitele se soukromým podnikáním jako to dokázala poslankyně Fischerová.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna