Náměstkyně Mayerová (ANO) dává mimořádnou dotační šanci důchodcům i dětskému divadlu

Dubnové zastupitelstvo města Jihlavy bude rozhodovat o dotaci pro dětské divadlo Ježek (89.600 Kč) i pro Svaz důchodců v Jihlavě (56.000 Kč) na oslavy Dne seniorů.

Podle informací Občasníku byly letošní kritéria hodnocení dotačních projektů více nastavena ve prospěch čistě kulturních akcí. Tím se nedostalo na projekty s výrazným sociálním podtextem.

Rada města se zabývala celou situací a dala doporučení na dotaci dvěma uvedeným projektům  v případě kladného vyjádření zastupitelstva města.

Každoročně se oslav Dne seniorů účastní několik stovek seniorů, kteří i v programu oslav aktivně vystupují. „Tento svátek nejstarší generace a celou seniorskou obec je potřeba považovat za důležitou a nepostradatelnou součást naší společnosti,“ stojí ve zdůvodnění návrhu náměstkyně Mayerové.

Dětské divadlo Ježek

Divadlo JEŽEK bude hrát

Druhou vybranou žádostí s podporou Rady města je série více než tří desítek dětských představení divadla Ježek. Už více než osm let hraje divadélko Anny Doležalové každou sobotu divadelní představení.

„Tento projekt je v Jihlavě ojedinělý a chceme-li vychovávat dětského diváka ke kultuře, je třeba tuto formu divadélka zachovat a podpořit,“ apeluje návrh náměstkyně Mayerové na zastupitele.

Principálka divadla Anna Doležalová považovala informaci Občasníku za opožděný pokus o aprílový vtip. „Bylo by to pro nás zachraňující. Já už si ze zoufalství vzala pronájem hospody, že na divadlo přes léto vydělám,“ prozradila Doležalová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna