Návrat nemocného radního Hyliše (ČSSD) ohlášený MFDNES se nekoná

Radní kraje Vysočina dál pracují oslabení dlouhodobou nepřítomností radního pro oblast dopravy Jana Hyliše (ČSSD). „Po zhruba dvou měsících se na krajský úřad Vysočiny znovu vrátí radní pro oblast dopravy Jan Hyliš (ČSSD), který byl dlouhodobě nemocný,“ oznámil deník MFDNES počátkem února.

Podle informací Občasníku i nadále trvá dlouhodobá pracovní neschopnost radního Hyliše. „K jeho pracovnímu programu nemám informace,“ sdělila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Podle informací Občasníku postihla slabší mozková příhoda. Po týdenní hospitalizaci v nemocnici je radní Hyliš v od vánočních svátků v pracovní neschopnosti.

Pracovní povinnosti radního Hyliše si rozdělili radní mezi sebou, největší část úkolů si vzal hejtman Jiří Běhounek.

Dotazy na návrat radního Hyliše do pracovního procesu odmítl hejtman Běhounek blíže komentovat, již nyní je zřejmé, že pracovní nepřítomnost bude zřejmě dlouhodobějšího trvání.

Předsedy koaličních stran ve vedení Kraje Vysočina tak zřejmě na jaře čeká jednání, jak vyřešit dlouhodobější pracovní neschopnost radního Hyliše. Jistou možností je vyčkat na podzimní komunální volby, kdy bude zřejmé kteří  zastupitelé ČSSD by mohli z místní politiky přestoupit na vyšší level krajské politiky. Nabízí se například možnost angažování havlíčkobrodské radní Ivany Mojžyškové nebo starosty Chotěboře Tomáše Škaryda. Oba mají mandáty krajských zastupitelů, což je nutný předpoklad pro práci v Radě kraje Vysočina.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna