Návrh primátorovi: Dejte židle pro veřejnost na seminář zastupitelů!

MIROSLAV MAREŠ

Právo veřejnosti sledovat práci zastupitelů zblízka by mělo být garantováno osobně primátorem jako prvním mužem krajského města. Na pracovní seminář by veřejnost mohla mít přístup třeba po osobní rezervaci židle na sekretariátu města. Přijdete osobně na sekretariát primátora nejméně týden předem a pokud je volná židle pro veřejnost pak asistentka primátora Vás zapíše do seznamu veřejnosti pro pracovní seminář zastupitelů.

Na pracovní semináře zastupitelů by byl omezený, ale přece jen nějaký přístup veřejnosti. Pokud se na pracovním semináři zastupitelů chováte nezodpovědně jako veřejnost, pak příště nebudete vpuštěni.

Veřejná kontrola kvality práce zastupitelů je nutná a žádoucí. Vytváří tlak na zastupitele, aby se chovali zodpovědně a uvážlivě.  Radnice by byla transparentní a otevřená všem občanům města.

Jako veřejnost pak na vlastní oči můžete vidět zodpovědnou práci zastupitelů i to, jak se seznamují s problémy města. Budovat blahobyt města je každodenní politická řehole, kterou veřejnost často neumí ocenit.

Jedna odpověď
  1. Michal Musil

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna