Nebezpečné zastávky MHD Jihlava: Hosov

fbAKTUALIZOVÁNO Používání městské hromadné dopravy v krajské metropoli Vysočiny s sebou nese i rizika pro zdraví a bezpečnost cestujících. Některé zastávky v sobě skrývají bezpečnostní riziko v podobě nebezpečí střetu chodců a vozidel na zastávkách MHD. Příkladem zastávky městské hromadné dopravy, která nesplňuje téměř žádná kritéria pro bezpečnost je zastávka MHD Hosov ve směru z centra města na Pelhřimov.

U zastávek městské hromadné dopravy na Hosově jsou pro řidiče špatné rozhledové poměry.

 

Cestující tady musí vystoupit z vozu MHD a přecházet frekventovanou komunikaci bez přechodu pro chodce.

„V zimě je tma už ve čtyři hodiny odpoledne, bojíme se o děti, když jedou ze školy v Jihlavě,“ řekl předseda osadního výboru Hosov Patrik Fink.

Jakýkoliv stavební zásah nebo dopravní úprava situace zastávek MHD Hosov by znamenala nutnost stavební kolaudace podle podstatně přísnějších předpisů a vyhlášek než které platili v době zrodu zastávky MHD Hosov.

„Úplně nejlepším řešením by bylo, kdyby autobusy zajížděly přímo do Hosova,“ uvedl dopravní inženýr jihlavské policie Jiří Kučera.

Do Hosova by mohly autobusy zajíždět například spodní cestou kolem úpravny vody Hosov a vyjíždět zpět spojkou z Hosova na Pelhřimov. Přemístit zastávku autobusů ICOM je i záměrem jihlavského Magistrátu.

“ Linka č. 9 jihlavské MHD zajíždějící do Hosova má svojí zastávku na návsi v Hosově. Ve věci řešení problému zastávek Veřejné linkové dopravy v Hosově si nechal Magistrát města Jihlavy, odbor dopravy, zpracovat studii na jejich úpravu. Z jednání komise dopravy vzešel požadavek na jiné řešení, než bylo ve studii. Výsledné řešení by si vyžádalo investici v řádu milionů korun. Město Jihlava vstoupí do jednání s firmou ICOM transport (od které si město Jihlava objednává část dopravní obsluhu nad rámec dopravní obsluhy zajišťované Krajem Vysočina) a bude požadovat, aby vybrané spoje zajížděly na náves v Hosově, “ sdělil mluvčí jihlavského Magistrátu Radek Tulis.

 

Stanovisko jihlavského Magistrátu doplníme, pokud se jej podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna