Necidova katastrofa: Autor fake-news bude pomáhat s jejich odhalováním?

Uskupení To pravé Meziříčí v čele s lídrem Radovanem Necidem pubikovalo na sociálních sítích výzvu příznivcům na zasílání falešných zpráv (fake-news). S odhalováním falešných zpráv bude Necidovým příznivcům pomáhat i bývalý manažer vysočinské ODS Petros Martakidis.

Falešná zpráva vyprodukovaná Martakidisem v minulosti útočila i na dobrou pověst hejtmana Jiřího Běhounka:

„Čistky nepohodlných, zaměstnávání stranických kamarádíčků a milionové platy komunistů. Tak vypadá personální politika koalice KSČM plus ČSSD na Vysočině. Komunistický hejtman Běhounek (KSČ 1985-89) nezůstal v čistkách pozadu,“ nebral si Martakidis servítky v tiskové zprávě. Na případ v roce 2010 upozornily Jihlavské Listy. ODS se za Martakidisovu tiskovou zprávu později omluvila.

Podvržené zprávy v podobě dehonestující propagandy útočí především na politické konkurenty starosty Radovana Necida. Například na sociálních sítích existuje stránka, která se tváří jako kdyby vyjadřovala názory Necidova konkurenta a předsedy KDU-ČSL Velké Meziříčí Pavla Peška.

Podvržené zprávy doplňuje snaha o zesměšnění oponentů Radovana Necida v zastupitelstvu města. Například v podobě koláží a karikatur, které se objevovaly na stránce Banana Between Rivers. Terčem podvržených zpráv se stal i lidovecký zastupitel Stanislav Rosa (vlevo).

Stránka Banana Between Rivers přejmenovala Velké Meziříčí na Banánovice a dokonce zparodovala znak města Velké Meziříčí.

 

Podvržené zprávy se ve Velkém Meziříčí zcela vyhýbají představitelům místní ČSSD, zvláště pak nástupci Radovana Necida v křesle starosty města Josefu Komínkovi. Blíží se totiž místní volby po kterých by zřejmě Necid rád obnovil spolupráci se sociálními demokraty jako koaličními partnery. Snad kromě zastupitele Jágrika se sociální demokraté přiklání na stranu „protinecidovské“ koalice v zastupitelstvu napříč politickými stranami.

Působení fake-news v kombinaci s dehonestací soupeřů Radovana Necida pomáhá uskupení „To pravé Meziříčí“ udržovat aktivitu příznivců Radovana Necida. Ještě v době, kdy byl Radovan Necid starostou, dosadil místopředsedu velkomeziříčské ODS Petrose Martakidise do redakce městského zpravodaje.

Dosazením Martakidise do městského zpravodaje si politik Necid pojistil další věrné služby autora podvržené zprávy proti hejtmanovi Běhounkovi a sociálním demokratům jako konkurentům v místních volbách ve Velkém Meziříčí. Udržet Martakidise v městském zpravodaji pod nezávislou kontrolou je především úkolem šéfredaktorky Martiny Strnadové, vydavatele zpravodaje Milana Dufka a celé redakční rady zpravodaje.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna