Necidova katastrofa: miliónovou chybu udělal Velička nebo ex-starosta Necid (ODS)?

Předvolební leták uskupení „To pravé Meziříčí“ v čele s tandemem ex-starosta Necid a sekretář Velička se pokouší voličům vsugerovat „řádný a právoplatný výsledek“ architektonické soutěže na podobu náměstí. Antimonopolní úřad ovšem zakázal pokračovat v jednání s vítězi soutěže. Celá soutěž totiž nebyla řádně odstartována oznámením ve věstníku veřejných zakázek.

Necid

Náklady na architektonickou soutěž jsou někde kolem milionu korun včetně nákladů na uspořádání místního referenda. To všechno platili obyvatelé města ze svých kapes prostřednictvím městské kasy. Městskou kasu plní daně a poplatky jejích obyvatel.

V době odstartování veřejné soutěže řídil město Radovan Necid jako starosta, sekretářem soutěže byl Petr Velička. Otázka, jak vznikla „drobná chyba“ s nezveřejněním celé soutěže ve věstníku veřejných zakázek nebyla nikdy přesně zodpovězena. Chyba mohla vzniknout nedbalostí sekretáře soutěže Veličky, případně chybou města pod vedením starosty Necida. Případně chybou na obou stranách.

Město pod vedením současného starosty Komínka už podalo rozklad k předsedovi antimonopolního úřadu. Rozklad je určitou formou odvolání a šance na úspěch je minimální. Chyba s nezveřejněním architektonické soutěže se opravdu stala. A nelze pokračovat v jednáních o realizaci vítězných návrhů.

Ex-starosta Necid a ex-sekretář Velička utvořili politický tandem s cílem vrátit se znovu na radnici v místních volbách. Politické chyby v řízení města vedly k rozpadu koalice a odchodu Radovana Necida do opozice.  I po té byl silný tlak Necidova uskupení na dokončení architektonické soutěže například v podobě vlastních oznámení Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

Výsledek architektonické soutěže lze ovšem stěží označit za řádný a právoplatný, existují výroky antimonopolního úřadu, které to zcela vylučují.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna