Necidova katastrofa: Na cizím hrobě jde nejen plakat, ale i demonstrovat

Klid zesnulých obyvatel Velkého Meziříčí na hřbitově ve Na Moráni naruší demonstrace místních aktivistů podporovaných opozičním uskupením bývalého starosty Radovana Necida. Šestice Necidových zastupitelů usilovně chválí aktivisty za veškeré aktivity v místní politice především v souvislosti s rekonstrukcí náměstí.

Nejnověji naplánovali občanští aktivisté vzpomínkovou akci se zapálením svíček u neexistujícího hrobu místního starosty Karla Rosendorfa (více zde). 

Obecní úřad ve Velkém Meziříčí může v souladu s právem shromažďovacím upravit místo shromáždění. Zástupce obecního úřadu nebo policie také může udílet pokyny účastníkům shromáždění nebo i jiným osobám k zajištění účelu shromáždění – např. kam nechodit. K udílení takových pokynů má každá radnice výslovný zákonný podklad.

A tak bude zajímavé sledovat, zda bude velkomeziříčská radnice tolerovat shromáždění u neexistujícího hrobu s cílem zapálit u něj svíčky. Bude radnice hájit klid zesnulých občanů města na místním hřbitově nebo povolí veřejné shromáždění ohlášené podle shromažďovacího práva?

Slavit, demonstrovat a konat veřejná shromáždění lze i na hřbitově. Stačí tichý souhlas a nečinnost úředníků radnice při dohledu na klid a pořádek na veřejných místech jako jsou hřbitovy. Politika se dá dělat absolutně všude a ve Velkém Meziříčí i na hřbitově.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna