Necidova katastrofa: Vítěz Necid (ODS) slavil, starosta Komínek (ČSSD) jednal

Sociální demokrat Josef Komínek ve Velkém Meziříčí názorně předvedl, co znamená rychlé jednání v místní politice. Bývalý starosta Radovan Necid slavil vítězství v místních volbách, lídr Komínek ale jednal. Svolal si k jednání zástupce ostatních uskupení a podepsal s ními koaliční dohodu (více zde).

Necid

Podpisem koaliční dohody s ostatními partnery tak Komínek odsoudil vítěze voleb Necida do role lídra opozice. V opozici tak bude moci ex-starosta Necid spolupracovat i s představiteli místní iniciativy „Za náměstí VM“, kteří naopak podporovali politiku bývalého starosty Necida v otázce architektonické soutěže.

Opět vznikla „pověstná třináctka“, která drží pohodlnou většinu v zastupitelstvu města. Sám Necid má slabší pozici proti minulosti. Pouhých pět současných mandátů proti devíti mandátům minulého funkčního období.

Necidovými nejbližšími spojenci budou lidé z kandidátky Společně VM, kteří stáli za uspořádáním referenda na podporu politiky Radovana Necida v otázce náměstí. Nízká volební účast ale způsobila právní nezávaznost výsledků referenda.

Necid jako opoziční politik zkouší lovit přeběhlíky v řadách současné koalice. Necidův pád z křesla starosty způsobila právě jeho urputná snaha uzavřít smlouvu s vítězem architektonické soutěže. Přeběhlíky pak Necid ztrestal vyloučením z ODS. Přeběhlíci se ovšem dostali do zastupitelstva města Velké Meziříčí jako Necidovi soupeři.

Dnes je Necid v úplně opačné pozici. Musí získat přeběhlíky za každou cenu, stůj co stůj. Ještě do konce října bude ustavující jednání zastupitelstva na kterém se bude volit nový starosta. A starostou chce být Necid za každou cenu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna