Necidova katastrofa: Pozvánka na neohlášené shromáždění občanů města

 

Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid zve občany ke shromáždění na náměstí ve Velkém Meziříčí.  Informovalo o tom uskupení To pravé Meziříčí na sociální síti:

„Starosta Radovan Necid vás zve na besedu se sekretářem architektonické soutěže Petrem Veličkou. Tuto besedu nepořádá To pravé Meziříčí a má přísně apolitický charakter. To ale neznamená, že vás všechny srdečně nezveme. Zveme! Přijďte na kus řeči a na normální popovídání,“ stojí v pozvánce ke shromáždění na sociální síti.

Petr Velička je prvním náhradníkem na post zastupitele za uskupení To pravé Meziříčí.

Způsob shromažďování občanů stanovuje Zákon o právu shromažďovacím z roku 1990 a nepochybně ho zná i starosta Radovan Necid. Případná neznalost zákona Necida neomlouvá, při nástupu do funkce se starosta Necid zavázal řídit se Ústavou a zákony České republiky složením slibu zastupitele.

Výkon práva shromažďovacího slouží k využívání svobody projevu a dalších ústavních práv a svobod, k výměně informací a názorů a k účasti na řešení veřejných a jiných společných záležitostí vyjádřením postojů a stanovisek. Za shromáždění ve smyslu tohoto zákona se považují též průvody, slouží-li k účelu uvedenému ve větě první.

Starosta Radovan Necid svolává nepochybně občany Velkého Meziříčí za účelem „výměny informací a názorů a k účasti na řešení v veřejných a jiných společných záležitostí vyjádřením postojů a stanovisek“.  S tím je spojena i zákonná povinnost učinit úřední oznámení tak, aby úřad oznámení obdržel alespoň pět dnů předem.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna