Necidova katastrofa: To pravé Meziříčí má stejného advokáta jako vítěz soutěže na náměstí

Politický klub To pravé Meziříčí vedený bývalým starostou Radovanem Necidem i vítěz architektonické soutěže používají stejnou advokátní kancelář při stížnostech proti postupu města Velké Meziříčí v architektonické soutěži na podobu náměstí. Vyplývá to z textu podání  k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zveřejněného na sociální síti. 

Neúspěšné referendum stálo velkomeziříčskou radnici několik set tisíc korun, teď vedení města vyčkává na výsledek podnětu opozičních zastupitelů k antimonopolnímu úřadu. Městský zpravodaj Velkomeziříčsko se například pokouší tvrdit, že „Politický klub To pravé Meziříčí podal obdobný podnět k přezkoumání na ÚOHS také.“

Na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se mohou obracet pouze občané nebo právnické osoby. Podání nemůže učinit politický klub, protože takový postup není v souladu se zákonem.

Podání k antimonopolnímu úřadu učinila skupina obyvatel Velkého Meziříčí, což je vidět i z dokumentů zveřejněných uskupením To pravé Meziříčí.

Koordinovaný postup opozičního politického klubu To pravé Meziříčí s odmítnutým vítězem architektonické soutěže na rekonstrukci náměstí je patrný i ze součinnosti při podání podnětu těsně před vánočními svátky. Pro dodání podkladů tak městu Velké Meziříčí běžela lhůta v době vánočních svátků.

Architektonická soutěž už stála městskou kasu přes milion korun včetně nákladů na uspořádání neúspěšného referenda podporované uskupením To pravé Meziříčí vedené bývalým starostou Radovanem Necidem.

Necid

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna