Necidova katastrofa: Salto-mortale a rozvrat velkomeziříčské ODS pod vedením Necida

Ve velkomeziříčské politice se opět dějí neuvěřitelné věci! Radovan Necid odstoupil z funkce předsedy místní ODS a byl znovuzvolen předsedou místní ODS. Trojici místních zastupitelů ODS vyloučila ze svých řad. Rozvrat místního sdružení ve Velkém Meziříčí je už jasně viditelný. Necid politickou likvidací svých vnitrostranických oponentů vede stranu do politické izolace. ODS Velké Meziříčí rychle ztrácí koaliční potenciál.

Necid

 

Chuť spolupracovat s Necidem velmi rychle klesá: Necidovi stoupenci chyběli na posledním jednání zastupitelstva i na pracovním semináři zastupitelů k rozpočtu města na příští rok.

Z radnice odešel Radovan Necid dobrovolně, ihned po obměně radních města. Uskupení „To pravé Meziříčí“ dlouhodobě rozkládalo koalici ve vedení města, až vzniklo uskupení Necidových odpůrců známých pod lidovým názvem „pověstná třináctka“.  Třináct řadových zastupitelů korigovalo svými vyjádřeními politiku Radovana Necida, fungování Rady města Velké Meziříčí pomalu ztrácelo smysl. Místo Rady města přebírala vládu „pověstná třináctka“.

Mezitím Necid pomalu dál ztrácel stranické pozice. Přišel o funkci krajského místopředsedy ODS. Uchoval si vliv na fungování městského zpravodaje, kam dosadil Petrose Martakidise jako svou pravou ruku.

Velkomeziříčská ODS pod vedením Necida směřuje k totálnímu rozvratu. Zůstává otázkou, zda bude Necid i stranickým lídrem pro příští komunální volby. Mnohem pravděpodobnější je Necidův odchod například do občanské iniciativy „Za náměstí VM“.

Občanským demokratům budou ve Velkém Meziříčí chybět výrazné osobnosti schopné získat důvěru voličů.   Necid by mohl urychleně vyjádřit zájem o post stranického lídra v příštích volbách. Zároveň by regionální rada ODS Vysočina mohla zaujmout stanovisko ke stylu vládnutí Radovana Necida.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna