(VIDEO) Necidova katastrofa: slib výsadby stromů na kruháči je hazardem s lidskými životy!

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Uskupení bývalého starosty Velkého Meziříčí Radovana Necida slibuje občanům výsadbu stromů na kruhovém objezdu ve Velkém Meziříčí ve směru od Brna. Něco podobného ale odporuje základním požadavkům na bezpečnost silničního provozu.

Při nehodách na kruhovém objezdu totiž dochází k odmrštění vozidel. Stromy pak působí jako pevná překážka, do které narazí auto po srážce s jiným vozidlem . A to zpravidla z boku, kdy ochrana posádky není tak dokonalá jako zepředu.

Kruhové objezdy musí zůstat prázdné právě s ohledem na nárazové zóny při střetu vozidel. Podívejte se, jak vypadá simulovaný kolmý střet vozidel na volném prostoru.

Bývalý starosta Necid je ochoten voličům ve Velkém Meziříčí splnit i nesplnitelné, pokud bude zvolen do Zastupitelstva města: s výsadbou stromů na kruhovém objezdu by musela souhlasit Policie ČR jako garant bezpečnosti silničního provozu. Kladné vyjádření lze jen těžko očekávat.

Podobnou katastrofou skončila ve Velkém Meziříčí architektonická soutěž na rekonstrukci náměstí. Drobná chyba sekretáře soutěže Petra Veličky (druhý muž Necidova uskupení) způsobila zrušení celé soutěže antimonopolním úřadem. Milionové náklady na nepodařenou soutěž ovšem zaplatí obyvatelé města z městské kasy (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna