Necidova katastrofa: starosta Velkého Meziříčí avizuje další pokus o referendum

Zoufalství! Starosta Velkého Meziříčí utrpěl totální politickou porážku na červnovém mimořádném jednání zastupitelstva k budoucnosti architektonické soutěže. Neprošel Necidův návrh na pokračování jednání s vítězem soutěže, ani návrh na vyhlášení místního referenda.

Necidova radní Michaela Salašová odešla pouhých šest minut před klíčovým hlasováním o vyhlášení místního referenda na cvičení s místními hokejisty.

Necid Salašová

 

“ Budu nadále prosazovat pokračování rekonstrukce náměstí s vítězným týmem pana arch. Mikuláška. Jeho návrh je mimořádně dobrý a pro naše město skvělý. Když naše zastupitelstvo není schopno najít společnou řeč, znovu navrhnu, aby o svém náměstí rozhodli jeho obyvatelé,“ uvedl starosta Radovan Necid pro radniční noviny Velkomeziříčsko.

Zatím není jasný způsob, jakým starosta Necid udrží ve své blízkosti radní Salašovou, která se oddává sportovním radovánkám v době, kdy ostatní zastupitelé řeší problémy obecného zájmu.

Starosta Necid ztrácí schopnost domluvy s většinou zastupitelů města Velké Meziříčí. Většina zastupitelů napříč místním politickým spektrem dává starostovi najevo svou vůli prostřednictvím dopisů adresovanými skrz podatelnu.

Jakákoliv osobní změna názoru kteréhokoliv z většiny zastupitelů proti písemné dohodě by byla okamžitě viditelná. Většina zastupitelů statečně odolává i mediální masáži odborné veřejnosti pro pokračování architektonické soutěže.

Starosta Necid svou politikou ztratil podporu většiny zastupitelů. Dnes musí respektovat vůli většiny zastupitelů. Jinak může přijít kdykoliv hlasování o důvěře zastupitelů v osobu Radovana Necida jako starosty města. Takové hlasování může pro starostu Necida skončit další katastrofou v podobě odvolání z funkce.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna