Necidova katastrofa: Starostovo uskupení šíří hrozby a obavy ve Velkém Meziříčí

Vichr politických změn se prožene Velkým Meziříčím zřejmě už na mimořádném jednání zastupitelstva narychlo svolaném po ostrém propagandistickém útoku čtveřice zastupitelů (více zde). Podpora kroků Rady města slábne každým okamžikem, zvláště konání místního referenda se nepodařilo radním prosadit (více zde).

Za propagandou ve Velkém Meziříčí je vidět rukopis Necidova stranického zástupce Petrose Martakidise, který se v minulosti ostře opřel i do hejtmana Běhounka. Za Martakidisovy novinové články se musela později ODS veřejně omluvit.

„My lidovci jsme známí jako klidná síla, ale tentokrát lze čekat opravdu cokoliv. Pohár tpělivosti přetekl,“ naznačil předseda velkomeziříčských lidovců Pavel Pešek.

Zatím není jasné, jak razantní řešení přijde. Může být odvolán městem placený ředitel vydavatelské firmy Milan Dufek, případně i šéfredaktorka Martina Strnadová. Nebo může dojít k částečné nebo úplné obměně Rady města. Případně může opozice navrhnout hlasování o důvěře ve starostu města Radovana Necida, pokud nebude zastupitelům stačit jeho vysvětlení.

Na konci června dostalo politické uskupení kolem starosty Necida důrazné varování. Celé uskupení to tehdy odehrálo do humorné roviny. A slíbilo se chovat normálně. Slib chovat se normálně vydržel dva měsíce.

Už v květnu vysílalo starostovo uskupení do světa obavy ze zastavení opravy náměstí.

Příprava opravy náměstí pokračuje dál, obavy starostova uskupení se nenaplnily. A tak čtveřice Necidových zastupitelů znovu v srpnu ostře politicky zaútočila  na většinu zastupitelů, kterou označila jako „pověstnou třináctku“, jak bývá označována neformální většina zastupitelů napříč politickými stranami (více zde).

Opakuje se situace z jara letošního roku, kdy uskupení kolem starosty Necida vytvoří domnělou hrozbu, před kterou pak chrání občany města. Sekretář architektonické soutěže Petr Velička je tak vášnivým zastáncem referenda (o realizaci vítězného návrhu) až vznikají pochybnosti o jeho nestrannosti a nezaujatosti (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna