Necidova volba: ODS nebo To pravé Meziříčí?

Do konce června musí předseda velkomeziříčské ODS Radovan Necid rozhodnout o značce pod kterou povede místní kandidátku. ODS nebo To pravé Meziříčí? Ve Velkém Meziříčí  členové místního sdružení kandidovali „pod cizí vlajkou“ jako kandidáti volební kandidátky To pravé Meziříčí.

Necid

Situace z minulých místních voleb se může znovu opakovat. Ze stranické centrály v Praze nebo regionálního vedení vysočinské ODS nejsou žádné stranické direktivy o povinnosti kandidovat pod značkou ODS. Na druhou stranu se od členů ODS obecně očekává vůle kandidovat pod značkou ODS.

Předseda místního sdružení ODS Velké Meziříčí musí zhruba do konce června oznámit stranickému vedení své předvolební záměry. Zatím regionální vedení vysočinské ODS nemá žádné informace o předvolebních záměrech velkomeziříčské ODS.

Obecně se očekává Necidova opětovná kandidatura na starostu města. V polovině volebního období Necid rezignoval na post starosty města, když zastupitelstvo radikálně obměnilo složení radních města. Na radnici zůstal z původního složení Rady města jen tehdejší starosta Necid a místostarosta Komínek (ČSSD). S nově sestavenou Radou města nechtěl starosta Necid nadále spolupracovat a rezignoval.

Fungování velkomeziříčské ODS pod volební značkou „To pravé Meziříčí“ je ojedinělým jevem v kraji Vysočina. Místní sdružení ODS ve většině obcí a měst Vysočiny kandidují vesměs pod značkou ODS.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna