Nehoda na D1: kolony aut se valí na Jihlavu!

Vážná dopravní nehoda zablokovala ve středu 19.7.2017 provoz na dálnici D1 u Měřína. Střetla se zde tři dodávková vozidla. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. „Nehoda se stala v modernizovaném úseku a dálnice je ve směru na Prahu zcela neprůjezdná. Policisté stanovili pro osobní vozidla a vozidla s hmotností od 3,5 tuny objízdnou trasu – vozidla sjíždějí na exitu 134 – Měřín a na dálnici najedou zpět na exitu 112 – Jihlava,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Nákladní vozidla zůstávají na dálničním tělese. Současně se pracuje na co nejrychlejším odstranění havarovaných vozidel tak, aby mohl být co nejdříve obnoven provoz. „Na místo nehody jedou tři odtahové služby. Aby se na místo nehody dostali rychleji budou na místo nehody couvat sedm kilometrů. Tím se vyhnou průjezdu kolonou,“ řekl majitel odtahové služby Pretol Václav Jakeš.

“ Událost šetříme jako dvě dopravní nehody. Příčinou obou nehod je nedodržení bezpečnostní vzdálenosti mezi vozidly. Jedno dodávkové vozidlo narazilo do dodávkového vozidla před sebou a další přijíždějící řidič nedokázal zareagovat a narazil do vozidla před sebou,“ řekla k příčinám nehody policejní mluvčí Dana Čírtková.

Fotografie z místa dopravní nehody najdete přímo zde.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna