Nejmladší členové politických stran: Pavel František Daněk (KSČM)

Členem Komunistické strany Čech a Moravy se dvacetiletý Pavel František Daněk stal před dvěma lety, v den svých osmnáctých narozenin. Dnes hájí ideály komunistů jako zastupitel ve vedení města Jihlavy.
Jak jste se stal komunistou?
Nevím zda se dá komunistou stát. Myslíš si že jde spíš o to komunistou se narodit. Již od puberty jsem se snažil zajímat o politiku jak současnou tak minulou, a jelikož jsem jako dítě trávil dost času mezi staršími kteří si danou dobu chválili, tak mi tato strana nějak byla nejsympatičtějśí rozhodl jsem se pro ní, ale zároveň i z toho důvodu, že mi dnešní politická situace u nás nevyhovuje.
Chtěl by jste žít na Kubě nebo v Severní Korei?
Na Kubě bych chtěl ještě před pár lety žít. Teď již asi ne od doby co se do ní snaží nacpat své zájmy amerika tak ne . Co se týče Severní Korei je těžký tohle hodnotit, když jsem tam nikdy nebyl. Ale na dovolenou bych určitě jel .

Na zastupitelstvu Jihlavy toho moc nenamluvíte. Uložil jste si bobříka mlčení?
Snažím se komunikovat co to jde a u čeho vidím potenciál úspěchu. Některé věci u kterých je jasné, že si koalice jednoznačně odhlasuje, nemá cenu vnášet rozbroje. Mnohdy však jde i o to, že podklady obsahují nedostatečné informace podle kterých je složité se rozhodnout.
 fb
Funguje v komunistické straně demokracie?
Samozřejmě… Netrátíme spolu čas jen pracovně ale i občas jen tak vyrazíme třeba na fotbal, hokej nebo si popovídat. Pokud má něco vycházet mělo by to být o vzájemném respektu pokoře a názorech. Určitě demokracie mezi námi je.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna