(FOTO) Nekalá předvolební soutěž? KDU-ČSL použila znak Pelhřimova bez vědomí a souhlasu města

Kdo chce použít znak města, musí požádat o souhlas představitele města. A zpravidla je vyhověno. Kdo ovšem použije znak města bez vědomí a souhlasu představitelů města, dopouští se jednání v rozporu s dobrými mravy. A třeba i nekalé soutěže, pokud jde o politický subjekt.

Znak města Pelhřimov se objevil na předvolebním materiálu KDU-ČSL Pelhřimov. Lídrem lidovců pro místní volby bude místostarosta Josef Koch, na kandidátce se objeví i předseda místní organizace KDU-ČSL Jan Matějů.

„Žádný souhlas města s použitím znaku v evidenci nemám,“ sdělil právník města Pelhřimov Miroslav Kubánek. KDU-ČSL se ani nenamáhala požádat představitele města Pelhřimov o použití znaku města. V Pelhřimově je právo rozhodovat o použití znaku města vyhrazeno starostovi města. Radnice pak eviduje, komu starosta Pelhřimova vyhověl a svolil s použitím znaku města.

Pochybení už uznali i představitelé křesťanských demokratů na Vysočině.

„I když jde spíše o formální pochybení, uznáváme jej a místní organizace v Pelhřimově zajistí nápravu. Podstatný je obsah a sdělení plakátu. Tedy to, že lidovci v Pelhřimově „nespí“ a už mají nástin volebního programu pro komunální volby 2018. Těší nás, že naše materiály sleduje i politická konkurence,“ sdělil předseda KDU-ČSL Pelhřimov.

V minulosti se představitelé KDU-ČSL Pelhřimov dopouštěli jednání v rozporu s dobrými mravy. Například tajemník lidovců Jan Mazanec vystupoval v internetových diskusích jako představitel místního hokejového oddílu a snažil se očerňovat představitele opozičného uskupení. Později se tajemník Mazanec za své jednání omluvil.

Lidovci se také v minulosti chlubili odvahou, s jakou řízli do financování pelhřimovského hokeje.

Koch

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna