Neudržovaný chodník stál radní Bystřice nad Pernštejnem osm tisíc bolestného

help

Část chodníků v Bystřici nad Pernštejnem se v zimě udržuje pouze na papíře, radnice musela vyplatit odškodnění místní obyvatelce za úraz na neudržovaném chodníku. Chodník na kterém se stal úraz, je sice uveden v harmonogramu zimní údržby Bystřice nad Pernštejnem, místní technické služby ale chodník strojně neudržují kvůli šířce chodníku a zaparkovaným automobilům.

Zákon doslova uvádí, že odpovědnost za škodu související se stavem chodníku může vzniknout jedině tehdy, „pokud se neprokáže, že nebylo v mezích jejich možností tuto závadu odstranit, u závady způsobené povětrnostními situacemi a jejich důsledky takovou závadu zmírnit, ani na ni předepsaným způsobem upozornit.“ 

Pojišťovna odmítla poškozené obyvatelce vyplatit pojistné plnění, zamítla i odvolání poškozené obyvatelky. Poškozená obyvatelka se tak obrátila s nárokem na radní města.

Konkrétně žádala vyplacení částky 8320 Kč plus náhradu posudku za bolestné. Radní města v čele se starostou Karlem Pačiskou a místostarostou Josefem Vojtou rozhodli na květnovém jednání Rady města o vyplacení bolestného.

Město je odpovědné za stav chodníku a pokud není schopno technicky zajistit údržbu chodníků, nese přímou odpovědnost za případný úraz.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna