Nová advokátní kancelář Jihlavy je ve skutečnosti živnostník

Nová advokátní kancelář Jihlavy Bánský & Partneři je ve skutečnosti fyzická osoba nezapsaná v obchodním rejstříku. A to navzdory označení „Partneři“ v názvu obchodní firmy.

Město Jihlava se rozhodlo po více než jedenácti letech ukončit spolupráci s brněnskou advokátní kanceláří Radka Ondruše, která město mimo jiné zastupovala ve sporu o majetkové vypořádání se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK). Právník Ondruš poskytoval své služby formou společnosti s ručením omezeným. Vypovězení smlouvy označil právník Ondruš za blesk z čistého nebe (více zde).

Nově bude městu poskytovat právní služby pražská advokátní kancelář Bánský a partneři. Změnu schválila ve čtvrtek Rada města Jihlavy. Právní kancelář Bánský a partneři poskytovala své služby například firmě z Panamy, kterou vrchní soud v Praze označil za pouhou skořápku (více zde).

Důvodem pro změnu právní kanceláře je nové nastavení komunikace mezi městem Jihlavou a členskými obcemi svazku. „V souboji, který byl posledních pět let mezi městem a svazem veden, nelze dál pokračovat s takovou silou. Chceme nastavit jiný styl komunikace s členskými obcemi svazu i možnosti vzájemné mediace. Protože, ať už spor dopadne jakkoli, tak chceme, aby spolu obce a města v tomto kraji vycházeli v dobrém,“ uvedl náměstek primátora Petr Laštovička.

Vedení města nedokázalo zodpovědět otázku, kdo přivedl do Jihlavy právníka, který pracoval pro firmu z Panamy v dobách „knížete z Hluboké“ (více zde). Než soudy dokázaly zareagovat na nepřátelské převzetí, panamská firma zastoupená právníkem Bánským dokázala rozprodat majetek českých firem Lesy Hluboká nad Vltavou a České lesy. Jednání právníka Bánského pak popsal v rozsudku Vrchní soud v Praze (více zde).

Předseda jihlavské ODS David Beke nevidí důvod pro svolání mimořádného zastupitelstva (více zde) o které naopak usiluje opozice (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna