Nové Město na Moravě má mobilní supertarify pro obyvatele po vzoru ministerských tarifů

Radnice Nového Města na Moravě vybrala poskytovatele mobilních služeb pro obyvatele města.  Předmětem veřejné soutěže bylo určení mobilního operátora, který se smlouvou o poskytování veřejně dostupné mobilní služby elektronických komunikací uzavřenou s městem Nové Město na Moravě zaváže k poskytování služeb elektronických komunikací formou specifikovaného mobilního tarifu pro občany města. Každý občan města se pak po dobu účinnosti smlouvy může rozhodnout, zda chce tarif vybraného mobilního operátora využívat.

Podle informací Občasníku se vítězem stala telekomunikační firma Fayn s touto cenovou nabídkou:

Úvazek je jen na jeden rok, pak se přechází na dobu neurčitou. Kdykoliv, i během úvazku, je možno přecházet mezi tarify (i směrem k levnějším). datové tarify jsou nepovinné a lze je libovolně kombinovat s hlasovými.

Vítězné tarify FAYN budou obyvatelům k dispozici již od začátku ledna 2018.

„Vadí nám, že ti nejchudší lidé obvykle platí za mobilní komunikace nejvyšší ceny, proto jsme vypsali soutěž o co nejvýhodnější tarify. Nabídka FAYN předložila vyváženou strukturu tarifů přesně podle našich představ,“ uvedl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Pokud by se nám povedlo inspirovat ke slevám i ostatní operátory, bude to ten nejlepší výsledek našeho snažení.“

O nabídce zvýhodněných tarifů budou občané Nového Města na Moravě informováni ve zpravodaji, na sociálních sítích a webu města. Kromě online objednávek bude FAYN své služby prezentovat a vysvětlovat občanům také přímo na místě v několika termínech.

„Jsem si vědom toho, že někteří uživatelé mají zájem po větší objemy mobilních dat. Bohužel podmínky na velkoobchodním trhu mobilních komunikací jsou pokřivené a jako alternativní operátor máme v tomto ohledu omezené možnosti. Věřím ale, že se inspirují další obce a města a podobné aukce nám pomohou zvýšit konkurenci na trhu a tím i zvednout tlak na naše velkoobchodní dodavatele mobilních služeb,“ doplnil ředitel společnosti FAYN Lukáš Honek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna