(VIDEO) Nový ministr Krčál (ČSSD): Do října musíme spustit IT-systémy Ministerstva práce a sociálních věcí

Petr KrčálJedenáct trestních oznámení podala končící ministryně Jaroslava Němcová (ANO), rozběhout IT-systémy ministerstva vidí jako svůj hlavní úkol nový ministr Petr Krčál (ČSSD). Trestní oznámení se týkají situace kolem výběru IT-systémů ministerstva, které se musí naplno rozběhnout v ostrém provozu od začátku roku 2019.

„Oblast IT-systémů je to nejdůležitější, co musíme spustit během několika měsíců. Nejpozději od října,“ uvedl nastupující ministr Petr Krčál (ČSSD).

Nový informační systém ministerstva měl pokrýt celou agendu pro výplatu dávek, agendu zaměstnanosti a další záležitosti měl v resortu podle původních plánů bývalého vedení v čele s tehdejší ministryní Michaelou Marksovou (ČSSD) fungovat od ledna loňského roku. Skládal se z několika zakázek za celkem asi 1,5 miliardy.  Informační systémy má od roku 1993 na ministerstvu na starosti společnost OKsystem. Nové systémy od jiné firmy resort pořídil za exministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Kvůli pochybením při výběru se musel vrátit k původnímu dodavateli.

Citlivou problematiku spuštění IT-systémů hodlá Krčál svěřit bývalému šéfovi protikorupční policie Tomáši Martincovi, který by se měl stát jeho náměstkem. Ministrovi Krčálovi také vadí nečinnost předchozí ministryně z hnutí ANO Němcové při řešení problematiky IT-systémů. „Vedení ministerstva nepřipravilo žádný projekt, který by směřoval k zadání veřejné zakázky na nové IT-technologie,“ řekl Občasníku Petr Krčál.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna