Občasník usilovně supluje práci velkomeziříčského městského zpravodaje

logo Obcasnik.euOsmačtyřicet hodin před jednáním zastupitelstva ve Velkém Meziříčí se objevil otevřený dopis skupiny velkomeziříčských zastupitelů pro Českou komoru architektů. Autenticita i hodnověrnost dopisu byla obratem potvrzena. Pak už šlo o standartní novinářskou práci: telefonát s tiskovým mluvčím komory s žádostí, zda by se komora architektů vyjádřila k dopisu pokud možno obratem. Zastupitelé města i veřejnost potřebují informace, pokud možno ještě před jednáním zastupitelstva. Předseda komory pro kterého byl otevřený dopis určen byl na dovolené v zahraničí.

A tak Občasník vyvěsil otevřený dopis jako dokument na webové stránky. Dokument si přečetli představitelé komory a prakticky obratem přišlo vyjádření od komory architektů.

Tento tiskový servis pro zastupitele města má primárně poskytovat úsek medializace komunikace, který je za to placený z městské kasy. Jenže úsek medializace a komunikace primárně slouží k šíření názorů starosty Radovana Necida. Informace, které nevyhovují politickým zájmům starosty Necida se prostě do městského zpravodaje nedostanou.

Občasník si získal od starosty Necida pověst „nepřátelského média“, které šíří všechny informace bez ohledu na to, zda se starostovi Necidovi líbí.

Jeden telefonát a jeden email s tiskovým odborem veřejné instituce je záležitost na deset minut. Případná konzultace s tiskovým mluvčím na téma „kdy bude vyjádření ?“ je věcí dvouminutového telefonátu nebo jedné SMS.

Jestli vyhovuje zpráva na Občasníku více starostovi nebo opozici vůbec není podstatné. Informace se musí včas dostat k zastupitelům města i veřejnosti.  Líbí? Nelíbí? Tak si o tom podiskutujte na zastupitelstvu.

Veřejný zájem na poskytování vyvážených informací je ve Velkém Meziříčí pod vlivem propagandy uskupení „To pravé Meziříčí“ vedeném starostou Necidem. Právě sílící propaganda donutila zastupitele k ráznému činu v podobě rekonstrukce Rady města. V reakci na tento krok rezignoval starosta Necid, který před časem zrušil tiskové konference města a zřídil úsek medializace a komunikace, který měl faktický monopol na vyjádření starosty Necida.

Teď bude nově ustavená Rada města řešit, co dál s tištěným zpravodajem města. Další změny se dají přímo tušit.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna