Obyvatelé Sázavy u Žďáru odmítají výstavbu Alzheimer centra

důchodciZastupitelstvo obce Sázava u Žďáru neschválilo změnu územního plánu, která měla podpořit výstavbu Alzheimer centra v obci. Investor přitom počítal se vznikem více než tří desítek nových pracovních míst přímo v obci a dokonce již požádal stavební úřad o vydání stavebního povolení.

Postoj zastupitelstva obce znamená zpoždění investičního záměru Alzheimer centra asi o půl roku.

V obci by se patrně usídlila i právnická firma jako provozovatel Alzheimer centra, což by znamenalo stálý příjem do obecní kasy v podobě DPH a daně z nemovitostí.

Proti záměru výstavby se v obci objevila petice, kterou podepsalo asi sto třicet z více než šesti stovek obyvatel obce. V petici se objevují argumenty o dopady na vodárenskou a kanalizační infrastrukturu obce. Hlasování v patnáctičlenném zastupitelstvu při absenci jednoho zastupitele skončilo remízou 7:7 – neschváleno.

Občanům obce chybí i záruky o fungování soukromého sanatoria primárně pro obyvatele s trvalým pobytem obce. Obávají se i přeměně nemovitosti soukromého sanatoria na jiný účel, sotva doběhne desetiletá doba udržitelnosti investiční dotace na výstavbu sanatoria.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna