Odboráři chtějí být hosty komisí zastupitelstva Kraje Vysočina

Zástupci odborových svazů se snaží získat vliv na krajskou politiku skrze komise zastupitelstva Kraje Vysočina. Na jednání komisí zastupitelstva by odboráři chtěli být stálými hosty. S myšlenkou přišel předseda odborů ve firmě BOSCH Roman Bence.“ Ideální by bylo zastoupení ve všech komisích a to plnohodnotné,jako řádní členové,ne jen jako hosté. Jsem přesvědčený,že to může pomocí sociálnímu dialogu,“ vysvětlil Bence.

Roman Bence (OS Kovo)

„Osobně s tím nemám problém. Je otázka, jak to technicky vyřešit. A čeho tím chtějí odbory docílit. Pořád si myslím, že odbory na Vysočině nefungují správně,“ prohlásil okresní předseda lidovců na Jihlavsku Petr Piáček.
První reakce byly pro návrh odborářského předáka Bence negativní. „Předpokládám,že v dalších volbách uspěje nějaké uskupení vstřícnější potřebám a požadavkům zástupcům zaměstnanců,“ podotkl Bence.
„my, jako jediná strana jsme dali hned před šesti lety možnost odborům zastoupení v komisích. Tehdy z našeho „stranického kvora“ jsme dali odborům čtyři místa,“ prohlásil náměstek hejtmana Libor Joukl (ČSSD).
Pro odboráře by bylo ideální by bylo plnohodnotné zastoupení ve všech komisích a výborech. To ale v dnešní hektické době není možné obsáhnout, prozatím odboráři poptávají tyto komise: Dopravní, zemědělství a životní prostředí, rozpočtová – pro zaměstnanost a podnikání, sociální. Dále mají odboráři  zájem o účast ve finančním výboru, výbor pro výchovu a vzdělávání a výbor regionálního rozvoje. To vše jsou oblasti, kde by podle odborového předáka Bence měl být i zájem kraje, aby zde působily odbory.  „V komise pro sport a volný čas má již nyní naše zastoupení,“ prozradil Bence.
„Já si myslím, že zastoupení odborových svazů v tripartitě je naprosto v pořádku, ale to, že by měly být zastoupeny ve všech komisích a výborech kraje je z mého pohledu zcela absurdní požadavek,“ prohlásil předseda představenstva krajské hospodářské komory Jaroslav Huňáček.
„Nemyslím, že zástupci zaměstnanců na Vysočině by měli být jen trpěný pasivní účastník krajské tripartity,“ dodal předseda OS Kovo Roman Bence.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna