Odchod milicionáře: Návrh ANO na odvolání Pavlíka je neveřejný materiál zastupitelstva Vysočiny

Hnutí ANO odovolává z pozice náměstka hejtmana svého krajského lídra Josefa Pavlíka. A zároveň se bude volit nástupce Josefa Pavlíka. Náměstek Pavlík zažaloval server Občasník za informace o členství v ozbrojené složce Komunistické strany Československa (KSČ) s názvem Lidové milice. Lidové milice byly využívány totalitním režimem jako nelegální armáda pro zastrašování opozice.

 

Soud shledal pravdivými tvrzení serveru Občasník o členství Josefa Pavlíka o členství v Lidových milicích, tudíž nemohlo dojít k zásahu do osobnostních práv lídra hnutí ANO na Vysočině. Informaci o členství v Lidových milicích lídr hnutí ANO zatajil, podobně jako zatajil i členství v KSČ.  Kandidátem na členství v KSČ byl Josef Pavlík od 29.11.1985, členem KSČ se stal 23.11. 1987. Číslo členské legitimace 01850056.

Návrh opoziční KDU-ČSL na odvolání náměstka Pavlíka koalice nepustila v prosinci ani na program jednání zastupitelstva.

Návrh pro únorové jednání zastupitelstva předkládá Lucie Vichrová jako předsedkyně zastupitelského klubu ANO. Že půjde o odvolání náměstka Pavlíka je veřejným tajemstvím, Rada kraje Vysočina například schválila odprodej služebního telefonu do osobního vlastnictví zastupitele Pavlíka.

Nástupcem lidového milicionáře Pavlíka bude zkušební inženýr Martin Kukla. I návrh na jeho zvolení náměstkem hejtmana je do poslední chvíle utajený pod záminkou ochrany osobních údajů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna