ODS a KDU-ČSL se v Pelhřimově sbližují společnými besedami pro voliče

fb

AKTUALIZOVÁNO Půl roku před krajskými volbami se v Pelhřimově utužuje spolupráce místních křesťanských a občanských demokratů. Nejnověji se obě strany dohodly na uspořádání společné besedy v městské knihovně Pelhřimov.

Podobná společná beseda dvou politických subjektů pro voliče je na Vysočině naprosto ojedinělá a může naznačovat nový směr politiky křesťanských  a občanských demokratů na Vysočině.

“ Je to dobrý příklad, kdy se tradiční politické strany dokáží spojit při pořádání přínosné akce pro veřejnost,“ pochvaloval si krajský lídr ODS pro komunální volby Zdeněk Geist.

Ve vedení města Pelhřimova vznikl nový politický tandem místostarostů Josefa Kocha (KDU-ČSL) a Ladislava Meda (ODS). Jejich nerozlučná spolupráce teď formuje stranickou politiku i na krajské úrovni.

Témata besedy naznačují možnou budoucí spolupráci:

Kam směřuje česká politika v éře A. Babiše a M. Zemana? Jsou česká média objektivní? Zvládáme migrační krizi?

Hosty besedy budou analytička Lenka Zlámalová a komentátor Bohumil Doležal.

“Bohumil Doležal dlouhodobě razí názor, že v Česku kolem r.2006-2011 proběhla tzv. protikorupční revoluce, kdy některé naivní iniciativy a některá média posilovaly v lidech pocit, že celá česká politika je zkorumpovaná – a tím se otevřely dveře pro nestandardní hnutí a osobnosti typu Andreje Babiše a Miloše Zemana. Doležal tvrdí, že dnes je jediná šance, aby se proti tomuto trendu spojily všechny standardní demokratické strany (jmenuje ČSSD, ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Jedině ty se svou standardní strukturou a členskou základnou podle něj mohou čelit neukotveným subjektům, řízeným buď podle veřejného mínění nebo podle zájmů miliardáře,” vysvětluje tajemník pelhřimovských lidovců Jan Mazanec.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna