ODS rozčílila slova lidovce Kaliny o politickém útoku skrz trestní oznámení

Jihlavská ODS se ohradila proti vyjádření náměstka primátora Jaromíra Kaliny v Jihlavských listech o politickém útoku ODS na jeho osobu prostřednictvím trestního oznámení na ředitele JVAK Jiřího Benáčka od úředníka jihlavského Magistrátu.

„Vyyjádření o útoku, který nemá s ODS absolutně nic společného, je ukázkovým a zároveň velmi nevybíravým podpásovým úderem tohoto lidoveckého politika, pokud se tedy nejedná o projev nějaké formy jeho stihomamu. ODS měla v době podání trestního oznámení ve statutárních orgánech společnosti JVAK, stejně jako ostatní politické strany své zástupce, kteří tomuto trestnímu oznámení čelí úplně stejně, jako náměstek Kalina,“ stojí v prohlášení ODS Jihlava.

V představenstvu JVAKu má ODS zastupitele Davida Bekeho, v dozorčí radě Zdeňka Geista.

ODS

Kalina podle ODS ztratil paměť 

Prohlášení ODS upozorňuje i na další Kalinovy úvahy v Jihlavských listech o historicky strategickém zájmu ODS o „jihlavskou vodu, kolem které se točí velké peníze“: podle ODS se však musí jednat o naprostou ztrátu Kalinovy paměti. ODS proto považuje  za nezbytné panu Kalinovi připomenout, že až do roku 2009, kdy se městské zastupitelstvo konečně rozhodlo ukončit historicky jeden z nejméně výhodných vztahů pro město a vystoupilo ze SVAK, zastupovali Jihlavu v představenstvu a tím pádem měli hájit zájmy města vždy dva členové zastupitelstva, přičemž jedním z nich byl po celých 15 let zástupce KDU-ČSL Josef Kodet a druhým zástupce ČSSD.

K dokreslení této fabulace už je možno jen dodat, že lidovecký zastupitel Josef Kodet svým hlasováním vystoupení města ze SVAK nepodpořil stejně, jako například dnešní primátor Rudolf Chloupek.

„Chce-li tedy dnes pan náměstek Kalina občanské demokraty z čehokoli obviňovat, ODS mu ráda připomene, jak to bylo ve skutečnosti a navíc přidáme na rozdíl od jeho domněnek důkazy, jako jsou třeba výsledky hlasování a historické zápisy z představenstva SVAK,“ končí prohlášení jihlavské ODS.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna