ODS volí lídra jihlavské kandidátky, překvapením je nezájem bývalých primátorů

Jihlavskou ODS čeká volba lídra kandidátky pro místní volby. Podle informací Občasníku se chystá překvapení: souboj „bezejmenných“ kandidátů. O post lídra kandidátky nemá zájem ani bývalý primátor Jaroslav Vymazal, ani bývalý primátor Vladimír Hink. Oba bývalí primátoři za ODS mají zájem být ve vyšších patrech kandidátů ODS do zastupitelstva. Ambice nemá ani současný zastupitel a vládce pravicové kulturní fronty Vítězslav Schrek.

O post lídra ODS a post primátora projevuje zájem učitel Petr Laštovička. Má vyjednanou vnitrostranickou podporu u většiny členů jihlavské ODS. Určitým rizikem pro Laštovičku může být neusnášeníschopnost místního sněmu. To by ale pouze odložilo volbu lídra na pozdější dobu maximálně ale o pár týdnů.

Hlavní výzvou pro Laštovičku jako lídra kandidátky je pak návrat ODS do vedení jihlavské radnice. Před dvěma lety nahradilo hnutí ANO občanské demokraty ve vedení jihlavské radnice. Lídr hnutí ANO Radek Popelka a Jana Mayerová se stali náměstky primátora. Hnutí ANO je dnes nejsilnějším zastupitelským klubem.

Laštovičkovým protikandidátem ve stranických primárkách může být plavecký trenér Petr Ryška. Má o něco méně zkušeností s místní politikou, jeho jméno by mohlo mít pro ODS velký koaliční potenciál. Úspěchy trenéra Ryšky v práci s mládeží by mohly získat respekt u budoucích koaličních partnerů.

Všeobecně se očekává bouřlivý průběh místního sněmu především s ohledem na ambice občanských demokratů vrátit se do vedení radnice v krajském městě Vysočiny. Řadoví členové dotazovaní Občasníkem na vnitrostranickou náladu před volebním sněmem všeobecně tipovali dlouhé rokování při sestavování kandidátky. Lídr by měl být znám až v pozdních večerních hodinách.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna