ODS Vysočina zkritizovala práci vedení Kraje Vysočina

Logo ODS Vysočina„Je to bezbřehé, jako amarouny!“ Tolik jeden z výroků hejtmana Kraje Vysočina z dnešního jednání krajského zastupitelstva, kterým kritizoval slabou úroveň možností domluvy krajů s ministerstvy ohledně přípravy čerpání evropských peněz na roky 2014 až 2020. Možná k překvapení mnohých se vlna kritiky na byrokratizaci a nekoncepční přístup v oblasti přípravy čerpání evropských fondů snesla na současnou vládu nejen ze strany opozičních zastupitelů, ale kritické hlasy zazněly i ze strany hejtmana Jiřího Běhounka.

Senátor Miloš Vystrčil

„Je pikantní, že největšími kritiky navrhovaného způsobu čerpání evropských fondů v nadcházejícím plánovacím období se stávají současní vládci na krajích. Způsob čerpání evropských fondů totiž nastavuje a připravuje svými rozhodnutími současná vláda v čele s Bohuslavem Sobotkou z ČSSD a naprostá většina hejtmanů pak právě za tuto stranu v krajských volbách kandidovala“,  okomentoval průběh debaty na krajském zastupitelstvu krajský zastupitel a senátor Miloš Vystrčil.

„Nemyslím si, že je možné se neustále opakovaně vymlouvat na chyby předchozích vlád a ministrů. Považuji to za nedůstojné. Zakopaný pes je totiž již evidentně v rukách současné vlády“, dodal k diskusi Radek Černý.

„Množství různých koncepcí, akčních plánů, záměrů, analýz a dalších přehledů a dokumentů, které musí kraje připravovat neustále narůstá. Připadá mi, že se vláda a kraj domnívají, že čím více popíšeme papírů, tím se budeme mít lépe. Opak je pravdou.“, okomentoval situaci předseda klubu zastupitelů za ODS Ota Benc.

Dalším podrobně diskutovaným tématem byla přístupnost podkladových materiálů pro jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina a Rady Kraje Vysočina. Několik zastupitelů Ota Benc, Radek Černý, Miloš Vystrčil, Jana Fischerová  vyslovilo názor, že Krajský úřad v některých případech bezdůvodně nezveřejňuje podkladové materiály.

fb

„Kraj Vysočina v poslední době zbytečně znepřístupňuje některé podkladové materiály pro občany Vysočiny. Je to zbytečný  ústup od transparentnosti. Jedná se například o nezveřejňovaní členů hodnotících komisí nebo darovacích smluv. Myslím si, že každý, kdo je Krajem Vysočina obdarován, by měl mít v darovací smlouvě podmínku, že jeho údaje jako příjemce, jsou veřejné. Nevidím žádný důvod, aby byla totožnost obdarovaných tajena.“, vyjádřil se k danému problému Miloš Vystrčil

V rámci projednávání bodu s názvem Společné prohlášení Sousedský dialog 2030- jedná se o projekt s rakouskými spolkovými zeměmi Jana Fischerová uvedla: “  Vím, že Kraj Vysočina je dlouhodobě v povědomí pana rakouského velvyslance v České republice Dr. Ferninanda  Trauttsmansdorffa  jako příklad velmi dobré přeshraniční spolupráce se spolkovou zemí Horní Rakousko. Proto i  vítám dlouhodobější smlouvu se spolkovými zeměmi  Dolní  Rakousko ,Horní Rakousko a městem Vídeň. Uvítala bych v rámci této spolupráce ještě větší provázanost mezi mladými lidmi, zejména výměnu mezi středními školami. Znám školy v našem kraji, které si chtěly najít  své partnerské školy v Rakousku, ale doposud ani tato přeshraniční spolupráce tomu nepomohla.“

Odpověď hejtmana Běhounka čtěte zde

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů