Ombudsman šetří Martinice u Velkého Meziříčí: smí se občané ptát na Zastupitelstvu?

Veřejný ochránce práv (Ombudsman) se začal zabývat situací v obci Martinice u Velkého Meziříčí, Bez bližších podrobností informaci potvrdila mluvčí ombudsmana Ivana Hrazdilková. „Ano, takový podnět u nás je. Nemohu k tomu uvést nic bližšího, šetření je na počátku,“ dodala Hrazdilková.

Veřejný ochránce práv chrání osoby před jednáním úřadů a dalších institucí, pokud je toto jednání v rozporu s právem, neodpovídá principům demokratického právního státu a dobré správy nebo jsou úřady nečinné.

V řízení obce se při jednání zastupitelstva objevují vážné rozpory, které jsou uvedeny i v zápisech z jednání zastupitelstva. Při jednání zastupitelstva se například hlasuje i o tom, zda-li lze klást dotazy.

Jiným příkladem napjaté situace na zastupitelstvu je záznam o tom, jak jeden ze zastupitelů vyzval svého kolegu, aby „před dalším jednáním obce praktikoval základní hygienické návyky, aby s ním bylo možné vydržet v jedné místnosti. Zápach zastupitele velmi negativně ovlivňoval jednání zastupitelstva“.

 

 

Jedna odpověď
  1. Občanka z Martinic

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna