Omyl Hospodářských novin: hokejové peníze šly mládeži, nikoliv s.r.o.

Ekonomický deník Hospodářské noviny předložil čtenářům informaci o okolnostech financování mládežnického hokeje v Jihlavě:

Deník Hospodářské noviny tvrdí:

Například město Jihlava letos poslalo spolku Dukla Jihlava − mládež dotaci 6,7 milionu korun. Jenže peníze šly na účet Dukly Jihlava, s. r. o., jež je správcem místního stadionu a zároveň majitelem hráčů prvního týmu. Rodiče malých dětí jsou tam sice rádi, že díky dotaci nemusí platit plnou sumu za pronájem ledové plochy z vlastního, jenže
na to by stačila třetina peněz z dotace. Zbytek jde na vylepšení hospodaření obchodní společnosti Dukla, která má finanční problémy.

ZDROJ: http://archiv.ihned.cz/c1-64250010-ruzicka-zmenil-dejiny-ceskeho-hokeje-jeho-kauza-ted-muze-prepsat-i-zakony

Kam šlo 6,7 milionu korun z městské pokladny?

Radek Tulis, mluvčí Magistrátu města Jihlavy:

Město Jihlava poslalo dotaci 6,7 milionu korun na účet spolku Dukla Jihlava − mládež, nikoliv na účet Dukly Jihlava, s.r.o.

Dotace je na užívání ledové plochy, ale také na nájem kanceláří, skladů, technické místnosti, kabiny, tělocvičnu, časomíru, kopírování a tisk, grafické práce, užívání účetního programu a provoz webových stránek.

Z celkové částky jsou dva miliony do minulého účetního období (končí 30. dubna), druhá část je nového období.

Stanovisko TOP09 Jihlava:

Kryštof KothbauerPan Tulis k tomu říká: „Dotace je na užívání ledové plochy, ale také na nájem kanceláří, skladů, technické místnosti, kabiny, tělocvičnu, časomíru…“ Ať jsou konkrétní sumy jakékoli, ty peníze jdou stejně ve všech těch případech Dukle. TOP 09 kontinuálně tvrdí, že zásadním problémem, který je třeba vyřešit, je oddělení správy majetku a provoz klubu. Dokud tyto dvě činnosti spravuje stejná společnost, nemůže být o transparentnosti řeč. Poté zastupitelstvo odsouhlasí dotaci mládeži, ale nikdo neví, jestli ty peníze nekončí u profesionálů. Vyúčtovat to jako pronájem kanceláře, šatny či časomíry přece není žádný problém. Je třeba oddělit klub a správu majetku!

Kryštof Kothbauer, předseda TOP09 Jihlava

 

Stanovisko Hospodářských novin zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna